Hakkımızda

MUSICAL REFUGEES WELCOME

Peki nedir bu "musical refugee?"


Aslında sen, ben, o, biz, siz hatta onlar olabilir. Müzik dinlemeyi, iyi müziği hakkıyla seven herkes olabilir.

Dinlediği müzik hangi tarz olursa olsun; Rock, caz, blues, rap, pop, elektronik, folk ya da sadece enstrümantal fark etmez sevdiğin, dinlerken kendini bulduğun, hatta bazen kendini kaybettiğin o müziği en iyi şekilde dinlemek senin doğal hakkın. Yaşadığın şehirde bu hakkını elde edememen, yoksun kalman ya da hakkın olmayan o yerlere zorunda kalmak seni Musical Refugee yapar.

"Ankara’da mekan yok abi!"

"Ee zaten 3-5 yer var napalım elimizdeki de bu idare ediyoruz."

"Kapısında itiş, tepiş, içerisi korku evi gibi, gürültüden anlamadık ne dinlediğimizi ama nereye gitseydik evde mi oturalım?"

Bunların sonunu getirmek istemen, artık şehrinde notalarını duyduğun, müzisyenin sesini iliklerinde hissedeceğin kadar güzel bir ses sistemi senin en büyük hakkın müziksever. Eğer bunu alamazsan bir Musical Refugee olarak her türlü yardıma, desteğe ihtiyacını karşılamak bizim görevimiz. Çünkü biz de yola böyle çıktık.

Müzik dinlemek için gittik, gürültülü bir ortamda bulunup paşa paşa eve döndük. Sonra da kendimiz de dinleyelim, müzisyenler artık Ankara’da konser verirken "oh be!" desin, birlikte güzel anılarımızın olacağı, kulağımızın rahat edeceği, iyi müzik dinleyeceğimiz bir ortak alanımız olsun, keyifli ve her tarzdan müziği dinleyeceğimiz bu yerde müziği sevenler gerçek müziğe sığınsın istedik. Sığınmacıları müzik severlerden oluşan bir dünya hayal ettik.

Kaçın, koşun, sığının!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin!

Etkinliklerden En Önce Senin Haberin Olsun